Jak se lifting obočí stal mainstreamem – díl 2. ze 3.
Pokud nemáte Instagram a nesledujete nějakou tu celebritu, není vyloučené, že jste o liftingu obočí zatím nic moc neslyšeli. Pokud ale Instagram máte, máte nejspíš nyní pocit, že lifting obočí je tou nejběžnější věcí na světě. A ve světě celebrit to vlastně asi i platí. Modelky jako Bella Hadid a Lilly Aldridge, zpěvačky jako Ariana Grande či Camila Cabello a další a další. Ti všichni lifting obočí mají.
Podle Instagramu je tedy lifting obočí prakticky všude. Portréty celebrit z různých časových období celkem jasně ukazují, že v mezičase se s jejich obličejem stalo něco „vědeckého“. Když se díváte na fotky celebrit, zkuste si odpovědět na otázku, zda má daná zpěvačka, herečka či modelka oči, které vypadají jako by patřily nefalšované disneyovské princezně. Pokud zní odpověď ano, tedy pokud její oční víčka zaujímají pozici, která překonává i normální lidskou schopnost vytvořit překvapený pohled, s největší pravděpodobností se jedná o lifting obočí. Tato procedura skutečně udělá horní polovinu obličeje na pohled protáhlejší a vysoce elegantní, jako by byla navržena animátory slavného studia někdy ve čtyřicátých letech. A pravdou je, že to vypadá opravdu dobře.
Celebrity podstupují plastické operace od doby, co něco jako celebrita vůbec vzniklo. Avšak tahle totální všudypřítomnost liftingu obočí je přece jen něco nového. Plastičtí chirurgové ve Spojených Státech již nějaký čas zažívají situaci, že je dobrá polovina jejich pacientů kontaktuje právě kvůli požadavkům na botoxový lifting obočí. Prominentní chirurgové provádějí tento zákrok třeba desetkrát denně. Ještě před několika lety přitom o tomto zákroku prakticky nikdo nevěděl.
Existuje celá řada technik pro lifting obočí, které se vyznačují rozličnou úrovní invazivnosti. Ta nejpopulárnější přitom nevyžaduje žádnou anestezii a nezanechává žádné jizvy. Mluvíme-li proto o tom, že ta či která celebrita podstoupila lifting obočí, nemusí to nutně znamenat, že šla skutečně „pod nůž“. Zvláště u mladších celebrit jako je zmíněná Ariana Grande, které je teprve čerstvě třicet let, by samozřejmě řezání a natahování kůže kvůli vyhlazení vrásek nedávalo smysl.
Kouzlo botoxového liftingu obočí spočívá v tom, že vás promění v jednu z tisíců instagramových modelek pouze za cenu drobného píchnutí špendlíkem a několika tisíc korun. Ať již ale vaše oblíbená celebrita lifting má nebo nemá, pointa je jiná: stále více obyčejných malých lidí tento zákrok podstoupilo.
Do doby zhruba před dvaceti lety byl lifting obočí synonymem chirurgického zákroku. V té době tato procedura nazývaná koronální lifting zahrnovala řez, který se táhl téměř od ucha k uchu přes celou hlavu a následné vytažení kůže čela. Šlo tedy o proceduru podobnou faceliftu, s tím rozdílem, že je zaměřena na čelo a obočí. Problém této techniky však spočívá v tom, že často vede k permanentnímu poškození nervů a ztrátě vlasů v přední části pokožky hlavy. Je to velmi efektivní metoda zvednutí obočí, avšak ze zmíněných důvodů není příliš populární.
Tento článek pokračuje druhým dílem: Jak se lifting obočí stal mainstreamem – díl 2. ze 3.