Často kladené dotazy / FAQ


Zde najdete nejčastěji kladené dotazy a odpovědi na ně. Pokud máte další otázky, využijte formulář níže.
Pro koho je browlift vhodným zákrokem?
Zákrok je vhodný pro muže i ženy, kteří chtějí zvednout pokleslé obočí a vyhladit vrásky na čele. Browlift slouží také k řešení asymetrií způsobených obrnou faciálních nervů.
Je browlift hrazen ze zdravotního pojištění?
Kromě výjimečných případů, kdy se jedná o řešení vrozených nebo poúrazových stavů není browlift hrazen ze zdravotního pojištění.
Jaká je průměrná cena zákroku?
V České republice se průměrná cena browliftu pohybuje kolem 20 000 Kč v závislosti na konkrétní klinice, rozsahu zákroku a dalších službách.
Je browlift prováděn ambulantně?
Lifting čela a obočí je ve většině případů prováděn ambulantně.
Jaké jsou kontraindikace zákroku?
Zákrok je kontraindikován vážnými onemocněními, autoimunitními poruchami či infekcemi. Browlift se neprovádí u těhotných a kojících žen.
Jak dlouho trvá rekonvalescence?
Návrat k naprosté většině běžných aktivit je možný asi po dvou týdnech od zákroku.
Jaký je rozdíl mezi liftingem čela a obočí (browliftem)
Ačkoli existují drobné detaily, které mohou tento zákrok odlišit, lifting čela a lifting obočí (browlift) jsou ve skutečnosti různé názvy pro stejné chirurgické omlazení.
Jaká je nejlepší metoda zvednutí obočí?
Nejlepší metoda zvedání obočí se liší dle vašich individuálních potřeb a cílů. Mezi populární metody patří endoskopické zvednutí obočí, které je minimálně invazivní. Trendem poslední doby je Gliding brow lift. Tato metoda pro zvednutí obočí může poskytnout velmi přirozené výsledky.
Co je to Gliding brow lift?
Techniky zvedání obočí se neustále vyvíjejí s cílem dosáhnout lepších výsledků s menším rizikem a kratším časem zotavení. Gliding brow lift je jednou z nich. Při tomto způsobu zvednutí obočí, se chirurg zaměřuje na uvolnění a přesunutí tkání obočí do vyšší pozice. Tato technika může minimalizovat jizvy a umožnit přirozenější výsledky.
Jak dlouho vydrží výsledek zákroku?
Zvednutí obočí může trvat různě dlouho v závislosti na stárnutí pokožky, životním stylu a genetice klienta. Obecně se výsledky mohou udržet od 5 do 10 let.
Může zvednutí obočí napravit převislé oční víčka?
Ano, zvednutí obočí může pomoci s převislými víčky tím, že zvedne obočí a odstraní část převislé kůže.
Co je lepší - temporální nebo endoskopické zvednutí obočí?
Obě metody mají své vlastní výhody a nevýhody. Temporální zvednutí obočí se zaměřuje na boční části očí, zatímco endoskopické zvednutí obočí umožňuje menší řezy a rychlejší hojení. Doporučujeme i jednu z nejnovějších metod, Gliding brow lift. Každopádně rozhodnutí by mělo být individuální a konzultované s odborníkem.
Jak probíhá nechirurgické zvednutí obočí?
Nechirurgické zvednutí obočí může být provedeno pomocí injekcí botulotoxinu nebo výplní. Tyto postupy mohou pomoci zdůraznit obočí a zlepšit vzhled očí bez nutnosti chirurgického zákroku. Nevýhodou takového přístupu je krátce trvající účinek a nutnost opakování pro udržení vzhledu.


Nenašli jste zde odpověď na vaši otázku? Neváhejte se zeptat.


Formulář na dotazy

Na otázku vám odpoví některý z našich lékařů. Odpověď dostanete emailem a pokud se bude jednat o častěji pokládaný dotaz, otázku s odpovědí přidáme k ostatním na této stránce. Děkujeme že se ptáte.